Kontakta oss

Vi är ett starkt team som gärna hjälper er med era behov av tillfällig el. Vi ser fram emot att höra från dig. 

El-Björn Sverige

Vårt huvudkontor, utvecklingsavdelning och produktion ligger i Anderstorp i södra Sverige. Det var här allting startade en gång i tiden och det är härifrån vi bygger vår expansion. 

I menyn till vänster hittar du information om vilka som hyr ut och säljer våra produkter och lösningar idag. Här nedan hittar du kontaktinformation till vår organisation i Anderstorp.

Support

Peter Rydh

Support order/leverans

0371-588 108

peter.rydh@elbjorn.se

Benny Rothén

Teknisk support

0371-588 124

benny.rothen@elbjorn.se

Jonas Bergström

Eftermarknadsansvarig

0371-588 125

jonas.bergstrom@elbjorn.se

Försäljning och Marknad

Daniel Segerqvist

Marknad & Försäljningschef

0371-588 112

daniel.segerqvist@elbjorn.se

Jan Nielsen

Säljare Sydvästra Sverige / Danmark

070-676 77 60

jan.nielsen@elbjorn.se

Thomas Palmqvist

Säljare Mälardalen / Västra Norrland

072-203 56 66

thomas.palmqvist@elbjorn.se

Marcus Ljungberg

Säljare Stockholm / Västra Norrland

070-641 77 60

marcus.ljungberg@elbjorn.se

Niklas Andersson

Säljare Västra Sverige

073-503 24 87

niklas.andersson@elbjorn.se

Helena Magnusson

Affärskoordinator

0371-588 107

helena.magnusson@elbjorn.se

Sofia Smajlovic

Marknadskoordinator

0371-588 127

sofia.smajlovic@elbjorn.se

Inköp och Sortiment

Aida Botic

Strategisk Inköpsansvarig

0371-588 123

aida.botic@elbjorn.se

Jan Joelsson

Strategisk Inköpare

0371-588 105

jan.joelsson@elbjorn.se

Ida Rosin

Strategisk Inköpare

073-512 97 03

ida.rosin@elbjorn.se

Kalle Into

Produktchef Kraft

070-199 10 38

kalle.into@elbjorn.se

Axel Andersen

Produktchef Ljus

070-105 32 06

axel.andersen@elbjorn.se

Thomas Strålman

Produktchef Klimat

072-712 84 44

thomas.stralman@elbjorn.se

Christian Harström

Produktchef Connect/Affärsutvecklare Dry

073-542 56 91

christian.harstrom@elbjorn.se

Ekonomi och Administration

Sören Sjöö

Koncern-VD

0371-588 128

soren.sjoo@elbjorn.se

Kristoffer Nilsson

Ekonomichef

0371-588 142

kristoffer.nilsson@elbjorn.se

Marie Forsgren

Reception

0371-588 100

info@elbjorn.se

COO, Kvalité Miljö IT

Conny Hansson

COO, Kvalité Miljö IT

0371-588 121

conny.hansson@elbjorn.se

Ledningsgrupp

Aida Botic-Strategisk InköpsansvarigConny Hansson-COO, Kvalité Miljö IT 

Daniel Segerqvist-Marknad & Försäljningschef, Sören Sjöö-Koncern-VD