Kontakta oss

El-Björn Sverige

Vårt huvudkontor, utvecklingsavdelning och produktion ligger i Anderstorp i södra Sverige. Det var här allting startade en gång i tiden och det är härifrån vi bygger vår expansion. 

I menyn till vänster hittar du information om vilka som hyr ut och säljer våra produkter och lösningar idag. Här nedan hittar du kontaktinformation till vår organisation i Anderstorp.

Support

Peter Rydh

Support order / Leverans

0371-588 149

order@elbjorn.se

Mikael Johansson

Teknisk support / Reservdelar

0371-588 147

support@elbjorn.se

Växel

Växel

0371-588 100

info@elbjorn.se

Försäljning och Marknad

Håkan Svensson

Försäljningschef Norden

076-322 22 21

hakan.svensson@elbjorn.se

Daniel Segerqvist

Marknad & Affärsutvecklings chef

0371-588 112

daniel.segerqvist@elbjorn.se

Jan Nielsen

Säljare Sydvästra Sverige / Danmark

070-676 77 60

jan.nielsen@elbjorn.se

Thomas Palmqvist

Säljare Mälardalen / Västra Norrland

072-203 56 66

thomas.palmqvist@elbjorn.se

Marcus Ljungberg

Säljare Stockholm / Västra Norrland

070-641 77 60

marcus.ljungberg@elbjorn.se

Niklas Andersson

Säljare Västra Sverige

073-503 24 87

niklas.andersson@elbjorn.se

Helena Magnusson

Affärskoordinator

0371-588 107

helena.magnusson@elbjorn.se

Sofia Smajlovic (Föräldraledig)

Marknadskoordinator

0371-588 127

sofia.smajlovic@elbjorn.se

Inköp och Sortiment

Aida Botic

Utveckling- & Inköpschef

070-199 06 48

aida.botic@elbjorn.se

Jan Joelsson

Strategisk Inköpare

0371-588 105

jan.joelsson@elbjorn.se

Gabriella Axelsson

Strategisk inköpare

0371-588 106

gabriella.axelsson@elbjorn.se

Axel Andersen

Produktchef Ljus

070-105 32 06

axel.andersen@elbjorn.se

Thomas Strålman

Produktchef Klimat

072-712 84 44

thomas.stralman@elbjorn.se

Christian Harström

Sortimentschef

073-542 56 91

christian.harstrom@elbjorn.se

VD / HR / Ekonomi

Conny Hansson

VD

0371-588 121

conny.hansson@elbjorn.se

Caroline Dahlin

HR-chef

0371-588 101

caroline.dahlin@elbjorn.se

Kristoffer Nilsson

Ekonomichef

0371-588 142

kristoffer.nilsson@elbjorn.se

Caroline Dalros

Redovisningsansvarig

0371-588 111

caroline.dalros@elbjorn.se

Hanna Josefsson

Ekonomiassistent

0371-588 137

hanna.josefsson@elbjorn.se

Ledningsgrupp

Kristoffer Nilsson Ekonomichef, Christian Harström Sortimentschef, Jonas Karlsson Produktionschef, Conny Hansson VD, 

Aida Botic Utveckling- & Inköpschef, Håkan Svensson Försäljningschef Norden, Caroline Dahlin HR chef,

Daniel Segerqvist Marknad- & Affärsutvecklingschef