Kontakta oss

El-Björn Sverige

Vårt huvudkontor, utvecklingsavdelning och produktion ligger i Anderstorp i södra Sverige. Det var här allting startade en gång i tiden och det är härifrån vi bygger vår expansion. 

I menyn till vänster hittar du information om vilka som hyr ut och säljer våra produkter och lösningar idag. Här nedan hittar du kontaktinformation till vår organisation i Anderstorp.

Support

Peter Rydh

Support Order/Leverans

0371-588 149

order@elbjorn.se

Linda Runbjörk

Kundsupport

0371-588 128

support@elbjorn.se

Växel

Växel

0371-588 100

info@elbjorn.se

Försäljning och Marknad

Håkan Svensson

Försäljning- och marknadschef Norden

0371-588 115

hakan.svensson@elbjorn.se

Daniel Segerqvist

Affärsutvecklingschef

0371-588 112

daniel.segerqvist@elbjorn.se

Christian Harström

KAM ePOLE

073-542 56 91

christian.harstrom@elbjorn.se

Jan Nielsen

Säljare Södra/Västra Sverige och Danmark

070-676 77 60

jan.nielsen@elbjorn.se

Marcus Ljungberg

Säljare Stockholm/Norrland

070-641 77 60

marcus.ljungberg@elbjorn.se

Linda Taborelli

Säljare Mälardalen

0371-588 123

linda.taborelli@elbjorn.se

Helena Magnusson

Affärskoordinator

0371-588 107

helena.magnusson@elbjorn.se

Sofia Smajlovic

Marknadskoordinator

0371-588 127

sofia.smajlovic@elbjorn.se

Inköp och Sortiment

Jan Joelsson

Strategisk Inköpare

0371-588 105

jan.joelsson@elbjorn.se

Gabriella Axelsson

Strategisk inköpare

0371-588 106

gabriella.axelsson@elbjorn.se

Thomas Strålman

Produktchef klimat

072-712 84 44

thomas.stralman@elbjorn.se

Lars Arvidsson

Produktchef kraft, belysning, energi

070-360 14 08

lars.arvidsson@elbjorn.se

VD / HR / Ekonomi

Conny Hansson

VD

0371-588 121

conny.hansson@elbjorn.se

Caroline Dahlin

HR-chef

0371-588 101

caroline.dahlin@elbjorn.se

Kristoffer Nilsson

Ekonomichef

0371-588 142

kristoffer.nilsson@elbjorn.se

Caroline Dalros

Redovisningsansvarig

0371-588 111

caroline.dalros@elbjorn.se

Hanna Josefsson

Ekonomiassistent

0371-588 137

hanna.josefsson@elbjorn.se

Ledningsgrupp

Kristoffer Nilsson Ekonomichef, Jonas Karlsson Produktionschef, Conny Hansson VD, 

Håkan Svensson Försäljningschef Norden, Caroline Dahlin HR chef, Daniel Segerqvist Affärsutvecklingschef