Kontakta oss

Vi är ett starkt team som gärna hjälper er med era behov av tillfällig el. Vi ser fram emot att höra från dig. 

El-Björn Sverige

Vårt huvudkontor, utvecklingsavdelning och produktion ligger i Anderstorp i södra Sverige. Det var här allting startade en gång i tiden och det är härifrån vi bygger vår expansion. 

I menyn till vänster hittar du information om vilka som hyr ut och säljer våra produkter och lösningar idag. Här nedan hittar du kontaktinformation till vår organisation i Anderstorp.

Support

Peter Rydh

Kundsupport

0371-588 108

peter.rydh@elbjorn.se

Claes Gustafsson

Teknisk support (Kraft/Ljus)

0371-588 109

claes.gustafsson@elbjorn.se

Benny Rothén

Teknisk support (Klimat/Ljus)

0371-588 124

benny.rothen@elbjorn.se

Försäljning och Marknad

Daniel Segerqvist

Marknad & Försäljningschef

0371-588 112

daniel.segerqvist@elbjorn.se

Jan Nielsen

Säljare Sydvästra Sverige / Danmark

0371-588 122

jan.nielsen@elbjorn.se

Thomas Palmqvist

Säljare Mälardalen / Västra Norrland

072-203 56 66

thomas.palmqvist@elbjorn.se

Ludvig Bengtsson

Säljare Stockholm / Nordnorrland

076-788 99 00

ludvig.bengtsson@elbjorn.se

Marcus Ljungberg

Säljare Stockholm / Västra Norrland

070-641 77 60

marcus.ljungberg@elbjorn.se

Christian Harström

KAM Torkrum/Skadesanering

0371-588114

christian.harstrom@elbjorn.se

Helena Magnusson

Affärskoordinator

0371-588 107

helena.magnusson@elbjorn.se

Sofia Enocson

Marknadskoordinator

0371-588 127

sofia.enocson@elbjorn.se

Inköp och Sortiment

Aida Botic

Strategisk Inköpsansvarig

0371-588 123

aida.botic@elbjorn.se

Sara Lindfors

Strategisk Inköpare

0371-588 120

sara.lindfors@elbjorn.se

Jan Joelsson

Strategisk Inköpare

0371-588 105

jan.joelsson@elbjorn.se

Thomas Strålman

Produktchef Klimat/Ljus

072-712 84 44

thomas.stralman@elbjorn.se

Kalle Into

Produktchef Kraft

070-199 10 38

kalle.into@elbjorn.se

Ekonomi och Administration

Sören Sjöö

Koncern-VD/Ekonomichef

0371-588 128

soren.sjoo@elbjorn.se

Marie Forsgren

Reception

0371-588 100

info@elbjorn.se

COO, Kvalité Miljö IT

Conny Hansson

COO, Kvalité Miljö IT

0371-588 121

conny.hansson@elbjorn.se

Ledningsgrupp

Aida Botic-Strategisk InköpsansvarigConny Hansson-COO, Kvalité Miljö IT 

Daniel Segerqvist-Marknad & Försäljningschef, Sören Sjöö-Koncern-VD/Ekonomichef